Naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki

Czy robicie własne kosmetyki i na podstawie jakich baz? Co najczęściej dodajecie i skąd w ogóle wiecie, co się sprawdza?

nighthaze

Posty: 3

 
Tak naprawdę trzeba robić terapię wewnętrzną i używać kosmetyków na zewnątrz, żeby uzyskać dobre wyniki podczas walki z trądzikiem.

Hymnny4

Posty: 11

 
Jak bierzesz kosmetyki drogeryjne typowo to tam w nich znajdują się pochodne ropy naftowej, które mocno zatykają skórę. A później niestety syfki wyskakują.

Django

Posty: 20

 
Śluz ślimaka nieźle wypada w kosmetykach, bo zawiera wszystkie niezbędne składniki do odmładzania. Można dostać bez większych problemów w formie ekstraktu do własnych kombinacji. Dobrze działa na blizny.

Marioleczka

Posty: 14

 
Kosmetyki z probiotykami tylko, bo widać, że nowoczesna kosmetologia się do nich najczęściej odnosi. Duża pomoc dla cery suchej, dojrzałej.

marionnn

Posty: 4

 
Nawet niewiele witamin w kosmetyku zupełnie wystarczy do osiągnięcia efektów pielęgnacyjnych. Potwierdzona sprawdza, bo sama robię kosmetyki z witaminami i wcale nie trzeba przesadzać w składzie.

Wacław

Posty: 6

 
Jeżeli zaczynasz coś kombinować z własnymi kosmetykami to przygotuj się na eksperymentowanie i że za pierwszym razem nic nie wyjdzie.

frezzzer

Posty: 18

 
Testowałam kosmetyki z czerwonym winem, jako substancją aktywną i zauważyłam duże właściwości nawilżające.

propek1

Posty: 5

 
Jak masz trądzik to mieszanki z witaminą A sobie rób, bo fajnie wysusza i jak masz dużą dawkę to świetnie się sprawdza. Samodzielnie możesz dodać naprawdę sporo, czego nie ma w zwykłych kosmetykach. Stabilizowaną witaminę A masz w dobrej cenie tutaj https://e-naturalne.pl/pl/c/Substancje-aktywne%2C-nawilzajace%2C-proteiny/25. Możesz też sprawdzić u nich przepisy na kosmetyki, bo wiele razy korzystałam. Nic skomplikowanego naprawdę. Posiedź sobie przez weekend i posprawdzaj.

Malinka Moja

Posty: 14

 
Przydaje się termometr, miarki i waga kuchenna, nawet najprostszy model do robienia własnych kosmetyków.

Grzaleczkaa

Posty: 17