żywa choinka na święta, szukam !!

żywa choinka na święta, szukam !!

Witam. Z góry dziękuję za pomoc w odnalezieniu źródła, gdzie kupie sadzonki krzewów owocowych. Przydałaby się też pomoc w wyborze, więc tylko jakieś rzetelne miejsca. Czas nagli, więc piszcie :) Dziękuję.

Kruk

Posty: 9

 
Mam podobny dylemat. Nie wiem nic o świerku pospolitym, a chciałabym zasadzić w ogrodzie. Przydałaby się jakaś fajna strona z dokładnym opisem. Nie mogę niczego takiego znaleźć.

Klarka

Posty: 23

 
No nie da się ukryć, zwłaszcza jeśli chodzi o sadzonki borówki amerykańskiej lub inne owocowe. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dobrego producenta. Również szukam właściwego źródła. Nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu, który zniechęciłby mnie do prowadzenia mojego nowego ogródka :)

Dydusek

Posty: 15

 
No nie da się ukryć, zwłaszcza jeśli chodzi o sadzonki borówki amerykańskiej lub różne owocowe. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dobrego producenta. Również poszukuję odpowiedniego źródła. Nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu, który zniechęciłby mnie do prowadzenia mojego nowego ogródka :)

ryzyko33

Posty: 12

 
Sadzonki krzewów w marketach to po prostu żenada. Żadna mi się się nie przyjęła w zeszłym roku. Ubolewam nad faktem, bo zwrotu pieniędzy nie ma i czas zmarnowany. Szperam i szukam dobrych źródeł sprzedaży, bo teraz nie mam zamiaru popełnić drugi raz tego samego błędu. Muszę być pewny w 100%.

Qumber

Posty: 11

 
Zaczęłam poważne plany na ten sezon w ogrodzie. Bankowo muszę mieć borówkę amerykańską. Może znacie jakąś hurtownię z sadzonkami? Chyba najlepiej kupić je z polecenia, bo inaczej to można trafić na kiepską jakość. Jak uważacie. Dajcie znać. Dziękuję.

magnifann56

Posty: 23

 
Ja w ten sposób zamawiam zawsze świerk srebrny na święta w hurcie, bowiem do paru restauracji idzie, do domu i dla rodziny :D Polecam, bowiem masz wtedy pewność, że będzie to piękna choinka. Bezproblemowo z plantacji, nic nieprzebrane itd. Cenowo wychodzi podobnie. Musisz zapłacić za transport, ale to i tak zawsze opłacalna inwestycja z uwagi na jakość.

Gumis

Posty: 19

 
Tu link do dobrego producenta sadzonek krzewów ozdobnych http://www.zielonykrzaczek.pl/pl_magnolie_krzewy_ozdobne.php. Mają duży wybór w tym także niespotykane sadzonki, które cudownie się u nas adaptują.

Dzidzia

Posty: 7

 
Też jestem na etapie poszukiwania krzewów ozdobnych. Interesują mnie tylko sadzonki prosto od producenta, żebym miała pewność, że posadzę i się przyjmą. Jeśli polecacie jakieś fajne odmiany, to piszcie. Czekam.

Pozycjoner

Posty: 17

 
Jeśli szukasz sadzonek krzewów owocowych, to nie kupuj w marketach. Tam jest bardzo marna jakość. Nie wiadomo w ogóle, czy ci się przyjmie. Lepiej nie ryzykować. A poza tym, jak wybierzesz u ogrodnika, to możesz się nawet potargować. Najlepiej mieć swoje zaufane źródło.

Warszawiak

Posty: 10