profesjonalna terapia uzależnień

profesjonalna terapia uzależnień

Jak się czuliście, czujecie po terapii leczenia uzależnień? Czy to faktycznie opłacalna perspektywa dla człowieka na krawędzi?

Klarkaa45

Posty: 3

 
Dobrze, jeżeli cała rodzina zaangażuje się w leczenie. Można wtedy wspólnie coś planować, odrabiać razem zadania z warsztatów. Odosobnienie na miesiąc, dwa też bardzo pomaga.

mimuś00

Posty: 3

 
Trzeba w sobie odkryć, co w ogóle doprowadziło do alkoholizmu, popracować nad stresem, lękami, przełamać złość. Nie jest to proste i wymaga treningu, a to da się tylko w ośrodku zrobić.

labuh

Posty: 4

 
Lepiej iść do prywatnej kliniki leczenia uzależnień, gdzie nie masz prowadzonych kart pacjentów. Brudy można niestety bardzo łatwo wyciągnąć na człowieka. Najczęściej w momencie, kiedy się najmniej tego spodziewasz.

Olsztynek

Posty: 17

 
W Polsce to chyba nie ma rodziny, w której alkohol jest kompletnie obcy. Problem społeczny wyraźnie, a dobrych ośrodków, jak na lekarstwo, więc tym bardziej dziękuję za polecenia.

Dosti

Posty: 11

 
Jestem DDA, leczę się od lat, mój ojciec chlał całe życie i proszę was, abyście z decyzją o leczeniu nie zwlekali, bo to niszczy więzi rodzinne.

mimuś00

Posty: 9

 
Grupa wsparcia i indywidualny prowadzący to bardzo silna pomoc. Alkoholizm to szczególna choroba, która ci zaburza totalnie ośrodek odczuwania przyjemności.

Marko

Posty: 3

 
Udało mi się wyleczyć z alkoholizmu, a raczej opanować problem ze wsparciem ośrodka uzaleznienia-terapia.pl i mojej rodziny. Wspólne zajęcia edukacyjne dużo dały. Nie miałem pojęcia, jak alkohol wpływa na rodzinę, na moje córki. Teraz cała moja rodzina wie, jak reagować w razie wystąpienia drobnych problemów, niepokojów. Mam wsparcie i doceniam bardzo. Zmieniłem się na przestrzeni lat, a duża zasługa w tym wskazanego ośrodka.

Riko64

Posty: 3

 
Najlepiej detoks przejść w ośrodku, bo jednak dom to nieco inne środowisko. W ośrodku masz większą motywację od razu i można przejść bezpośrednio do terapii. To pomaga, chociaż bywa trudno się przełamać, szczególnie na początku.

Worms

Posty: 12

 
Alkoholik powinien się leczyć z całą rodziną, bo dopiero wtedy można mówić o jakimś sukcesie, oczyszczeniu. Jak nie rozumiesz mechanizmów uzależnienia i współuzależnienia to trudno o wyjście.

Misieczek

Posty: 6