Arduino UNO

Arduino UNO

Witam serdecznie. Czy zakup zestawu Arduino to dobry pomysł? Na co powinienem zwrócić największą uwagę na etapie wyboru, z jakich elementów ma składać się zestaw? Dzięki za porady.

Mord

Posty: 7

 
Wydaje mi się, że pod względem popularności Arduino UNO nie ma sobie równych. Ten moduł wyróżnia się przede wszystkim 14 cyfrowymi wejściami i wyjściami, a poza tym sześcioma kanałami PWM.

O możliwościach decyduje zarówno 6 wejść analogowych i mnóstwo interfejsów :)

Zygzaczek

Posty: 12

 
Trudno przejść obojętnie wobec Arduino mega, bowiem taka płytka deweloperska nie pojawia się na rynku przesadnie często.

Wygoda, szeroka funkcjonalność i obecność rozmaitych wejść/wyjść, duża ilość pamięci FLASH – to wszystko jej zalety :)

polmar

Posty: 18

 
Dla mnie http://abc-rc.pl/Arduino to najlepszy sklep z modułami Arduino, z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Przekonacie się o tym samodzielnie, gdy nie będziecie zdecydowanym klientem, a oni poświęcą Wam naprawdę bardzo wiele czasu, abyście dopasowali produkt do swoich indywidualnych potrzeb. Szczerze polecam, bo jeszcze będę u nich kupował! :)

eluniq

Posty: 16

 
Niedawno stanąłem przed koniecznością wyboru wyświetlacza Arduino LCD. Przyznam szczerze, że zaskoczyłem się dość sporą ilością produktów. Mogłem dokonać wyboru zarówno koloru podświetlenia wyświetlacza, a także koloru, w jakim wyświetlane będą cyfry.

Wyraźnie rosną możliwości wyboru, jeśli chodzi o środowisko programistyczne Arduino :)

udziec

Posty: 12

 
Wybierając sklep z Arduino polecam skupić się na tym, aby wybrać najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach. Potrafią się one różnić w sklepach internetowych dość znacznie. Należałoby zadbać o to, aby nie przepłacić i zagwarantować sobie tanią wysyłkę. Ja tak robię.

NoweOblicze

Posty: 10

 
Na podstawie Waszych informacji i doświadczeń dokonałem wyboru i nabyłem odpowiedni wyświetlacz Arduino LCD. Zastanawiałem się uprzednio nad tym, ile powinien mieć kolumn, wierszy, co przekładało się na ilość znaków, jakie mieścił na ekranie. Dokonałem wyboru wyświetlacza z zielonym podświetleniem, choć miałem do wyboru jeszcze niebieskie :)

Gucio

Posty: 13

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje szansa pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt uciążliwe. Mogę pochwalić środowisko za fakt, że dostępnych jest niesłychanie mnóstwo dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

Dosti

Posty: 10

 
Wybór Arduino LCD, który sprostałby moim oczekiwaniom trwał stosunkowo krótko. Wystarczyły dwa dni porównania poszczególnych propozycji, abym dokonał produktu, który jest adekwatny do moich potrzeb. W razie czego mogę podpowiedzieć także Wam.

martins6

Posty: 20

 
Po raz pierwszy ze środowiskiem programistycznym Arduino IDE zetknąłem się dwa lata temu i miałem faktycznie pozytywne wrażenia.

Mogę Wam polecić rozpoczęcie nauki w tym środowisku, ponieważ posiada niezmiernie rozbudowaną dokumentację, jaką na pewno docenicie w wypadku jakichkolwiek kłopotów.

W razie czego służę radą.

michal0120

Posty: 16